Dlaczego warto podarować dziecku zabawki edukacyjne?

Badania pokazują, że nauka poprzez zabawę jest ważną częścią rozwoju dziecka. Sklep damizabawki.pl oferuje m.in. zabawki edukacyjne, które wspaniale wspierają rozwój maluszka. W bogatej ofercie znajdziesz artykuły szkolne, tablice i akcesoria, a także zestawy naukowe i doświadczalne. Możesz też kupić narzędzia małego mechanika, karty do języka angielskiego, puzzle i gry edukacyjne. Jak widzisz, wybór jest ogromny.

Podstawowe zalety zabawek edukacyjnych

Zabawki znajdujące się w sklepie z zabawkami uczą malucha, w jaki sposób można rozwiązać dany problem. Zaczyna się zastanawiać nad jego przyczynami i skutkami. Gry edukacyjne pomagają nawiązywać i podtrzymywać relacje z rówieśnikami. Poprawiają również umiejętności motoryczne. Cudownie pobudzają wyobraźnię i kreatywność dziecka. Rozwijają jego niezależność i zwiększają pewność siebie.

Jaką zabawkę wybrać?

W bogatej ofercie sklepu z zabawkami znajdziesz doskonałe zabawki dla najmłodszych. Zabawa sensoryczna pobudza zmysły dziecka. Dziecięce telefony komórkowe, laptopy i kalkulatory angażują zmysł dotyku, wzroku i słuchu.

W miarę jak dziecko rośnie i poprawia się jego koordynacja ręka-oko, możesz wprowadzać zabawki zachęcające do większej interakcji. Wydają różne dźwięki. Wyposażone są często w migające, kolorowe światełka. Maluszkom spodobają się na pewno interaktywne szczeniaczki, domki i maskotki.

Jakie zabawki spodobają się starszemu dziecku?

Gdy dziecko stanie się bardziej aktywne, wybierz dla niego układanki lub puzzle. Dzięki nim nauczy się właściwego zachowania w sytuacjach konfliktowych. Zaczyna interesować się zależnością przyczynowo-skutkową. Wzrasta też jego pewność siebie, gdy zabawka zacznie działać po wielu próbach, błędach i wskazówkach. Wspaniale poprawia jego samoocenę. Dużą popularnością cieszą się też interaktywne lalki, roboty, pojazdy i mapy. W sklepie znajdziesz też mikrofony dla małych piosenkarzy i dziecięce instrumenty muzyczne.

Tematyczne zestawy edukacyjne

Tematyczne zestawy to świetne zestawy edukacyjne. Można je wprowadzić u dziecka, które ukończyło 12-18 miesięcy. Sklep z zabawkami oferuje m.in. zestawy dla małego mechanika, naukowca, lekarza. Dzięki odpowiednim zabawkom mogą odgrywać różne role, np. kucharza, rolnika, właściciela restauracji, czy sklepikarza.

Sklep z zabawkami proponuje też zestawy zwierzątek domowych. Dziecko uczy się, jaki dźwięk wydaje każde zwierzę. Zabawki edukacyjne mogą wzbogacić słownictwo, uczyć nowych kolorów i kształtów. Pobudzają wyobraźnię i kreatywność. Poprawiają zdolności motoryczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here