obuwie trekkingowe

Jeżeli zamierzasz aktywnie wykorzystać wolny od pracy weekend i planujesz pieszą wycieczkę za miasto lub też w góry, to w pierwszej kolejności powinieneś wybrać odpowiednie buty. Powinny być one adekwatne do rodzaju nawierzchni, po której zamierzasz się przemieszczać. W tym celu warto przejrzeć oferty sklepów i hurtowni butów, aby zaopatrzyć się w najlepszy model, który będzie idealny do rodzaju naszej aktywności.

Czym powinno charakteryzować się dobre obuwie trekkingowe?

Jeżeli masz zamiar kupić buty trekkingowe, to najpierw należy zastanowić się, po jakim rodzaju nawierzchni będziesz się poruszał. Do zwykłych, pieszych wycieczek np. po lesie oraz po terenach z niewielkimi wzniesieniami i z podłożem piaszczystym lub ściółkowym, najodpowiedniejsze będą modele lekkie, z dobrze przyczepną podeszwą z protektorem. Dzięki takiemu wyborowi będziemy czuli się komfortowo i wygodnie.

Z kolei, jeśli wybierasz się w góry ze znajomymi i planujesz chodzić po bardziej wymagającym terenie, to powinieneś wybrać sznurowane buty trekkingowe, z wysoką cholewką oraz nieco cięższą podeszwą. Powinna być ona zaopatrzona w praktyczny protektor i złożona z kilku warstw. Buty przeznaczone do wspinaczek górskich również muszą być dobrze amortyzowane oraz powinny skutecznie zabezpieczać kostki przed kontuzjami. Jeśli masz w planach kilkudniową wyprawę, z dodatkowym obciążeniem tzn. ciężkim plecakiem, to należy wówczas zdecydować się na profesjonalne obuwie do wspinaczek górskich. Zazwyczaj jest ono wykonane przy użyciu specjalnych technologii, z wysokogatunkowych materiałów. Jest to specyficzne połączenie skóry naturalnej, z nieprzemakalnymi wstawkami tekstylnymi. Dobra jakość i rzetelne wykonanie obuwia trekkingowego to gwarancja bezpieczeństwa i wygody. Dlatego też w butach typu outdoor, najczęściej spotykamy cholewkę uszytą ze skóry nubukowej albo zamszowej, która sprawia, że obuwie jest wytrzymałe i odporne na uszkodzenia, dobrze dopasowuje się do stopy oraz zapewnia właściwą wentylację. Najczęściej jednak spotykamy modele wykonane z  połączenia różnych materiałów tzn. skóry i materiałów tekstylnych. Takie rozwiązanie zapewnia trwałość oraz wzmacnia szczególnie narażone na urazy miejsca.

Czym powinno charakteryzować się dobre obuwie trekkingowe

Poza tym buty do wycieczek górskich powinny mieć nieco większy rozmiar, ponieważ podczas takiej aktywności stopa nieco puchnie. Do tego rodzaju obuwia należy także założyć nieco grubszą skarpetę, aby uniknąć nieprzyjemnych i bolesnych obtarć. Oprócz tego, podczas schodzenia na dół, stopa się nieco obsuwa. Niestety mogłoby to skutkować dotkliwym bólem palców.

Niestety specjalistyczne buty do górskich wędrówek nie należą do najtańszych. Dlatego też warto śledzić propozycje nie tylko stacjonarnych i internetowych sklepów obuwniczych, ale również oferty hurtowni obuwia. Dzięki temu można trafić na prawdziwe, cenowe okazje.

Polecamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here