Cera dojrzała ma inne potrzeby niż cera dwudziestolatki. Zmienia się jej struktura i potrzebuje naprawdę sporo opieki. I nie chodzi tylko o to, by zakryć oznaki starzenia się, bardziej o to, by zachować ją w pełnym zdrowiu i dobrej kondycji.

Jak zmienia się cera pięćdziesięciolatki?

Z biegiem lat w organizmie kobiety spada liczba estrogenów, czyli żeńskiego hormonu. Jak to się ma do działania skóry? Cóż, właśnie estrogen sprawia, że w skórze stopniowo obniża się zawartość struktur białkowych – kolagenu i elastyny. Dlatego tkanka od razu ma mniejszą elastyczność i dość szybko traci wodę.

To sprawia, że każdy kolejny rok staje się coraz bardziej widoczny. Zmarszczki się pogłębiają, a gorsze ukrwienie sprawia, że wchłania się mniejsza ilość składników odżywczych. Cera staje się coraz cieńsza, bardziej delikatna, podatna na przebarwienia. Ma często nieco poszarzały odcień, więc możesz wyglądać na zmęczoną. Skóra wolniej przyjmuje składniki odżywcze, dlatego trzeba działać naprawdę intensywnie. Pielęgnacja, która wystarczała jej dziesięć lat temu, teraz może okazać się nieskuteczna i nieefektywna.

Odpowiednie kosmetyki do cery dojrzałej

Nie sięgaj po zwykłe kosmetyki nawilżające czy uniwersalne kremy. Teraz twoja cera potrzebuje naprawdę intensywnego działania, nakierowanego na konkretny problem. Dlatego należy dobrać odpowiednie kosmetyki do rodzaju cery, zwłaszcza jeśli borykasz się z przetłuszczaniem lub przesuszeniem. Nawilżanie nadal pozostaje bardzo ważnym elementem pielęgnacji, jednak teraz należy to połączyć z działaniem antyageing.

Jakie składniki będą dla ciebie najkorzystniejsze? Przede wszystkim witaminy, które wspomagają wzrost komórek naskórka i odpowiadają za poprawę koloru skóry, i kwas hialuronowy, odpowiedzialny za nawodnienie. Konieczne są także ekstrakty i kompleksy, które wpływają na strukturę skóry – wspomagają regenerację i odnawianie się komórek. Najlepszym przykładem będzie L’Oréal Age Perfect Odrodzenie Komórek – krem na noc zawierający kompleks Pro-Calcium, który wzmacnia skórę i Natecium DHC wspomagający tworzenie się nowych komórek skóry. To mocno zagęszcza tkankę i sprawia, że jest po prostu ładniejsza.

Stwórz nową rutynę pielęgnacyjną

Po pięćdziesiątce należy stworzyć własną rutynę pielęgnacyjną, która powinna składać się z kilku etapów. Ważny jest krem na dzień, który nie tylko zabezpieczy skórę przed utratą wody i działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych, lecz także ochroni ją przed słońcem. Powinien także pomóc wyrównać koloryt i wygładzić.

Jednak najważniejszym elementem codziennej pielęgnacji antystarzeniowej tak naprawdę jest krem na noc. To on jest najsilniejszym orężem w walce ze zmarszczkami i zmianami w strukturze skóry. L’Oréal Age Perfect Odrodzenie Komórek to kosmetyk, który efektywnie wpływa na komórki właśnie w nocy. Kiedy ty śpisz, twoja skóra intensywnie pracuje, by się odnawiać i regenerować. Pamiętaj także o serum odmładzającym Age Perfect Odrodzenie Komórek.

Nie możesz zapomnieć także o kremie pod oczy. To właśnie ten obszar twarzy jest najbardziej podatny na uszkodzenia i opuchnięcia, więc krem jest konieczny, by zmniejszyć obrzęk i pozbyć się zmarszczek mimicznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here